Kiedy jechać do Tajlandii ?

Kiedy jechać do Tajlandii?

Wszystko zależy od naszej odporności na temperatury i wodę. Nie bez znaczenia jest również to, gdzie chcemy się udać.  Co jeśli chcemy mieć pewność, że pogoda będzie doskonała? Tego zagwarantować nie może nam nikt. Teoretycznie pora sucha zaczyna się już w listopadzie. Z doświadczenia wiemy, że niby dramatu nie ma i przy odrobinie szczęścia można trafić nawet na 3 tygodnie ładnej pogody z krótkimi intensywnymi opadami (które w zasadzie dokuczliwe nie są), to jeśli nam to szczęście nie dopisze, to deszcz może wówczas padać długo i intensywniej co skutecznie zepsuje nam nastrój na wymarzonych wakacjach. My postanowiliśmy nie ryzykować tym razem i trzeci wyjazd zaplanowaliśmy w całości na grudzień.

Od grudnia do kwietnia można być niemal pewnym bezdeszczowej pogody jednak za tym komfortem idzie stopniowe zwiększanie się temperatury. Jeśli planujemy zwiedzanie to w kwietniu czy maju może być ono już mocno męczące. Ale jeśli ktoś lubi bardzo wysokie temperatury to z pewnością będzie zadowolony.

Schody zaczynają się wówczas kiedy chcemy odwiedzić Koh Samui albo inną z wysp na południowo-zachodnim wybrzeżu zatoki Tajlandzkiej. Na grudzień i styczeń kiedy to panują najlepsze warunki w reszcie kraju tu koncentrują się wszystkie ulewy. Nam ze względu na to ciągle nie udało się dojechać w te rejony, ale zawsze jest to jakiś pretekst do powrotu.

Wskazówek dla tych którym deszcz niestraszny nie udzielamy 😛

 

 

Posted on 22 lipca, 2014, in Kiedy jechać ?. Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: